24.06.2012

Deser po 8 miesiącu - mus jagodowy z dodatkiem malin i banana


Hit ostatniego tygodnia: JAGODY! Szymek do tej pory dostawał je w miseczce i zajadał sobie wkładając jedna za druga do buzi:) Dzisiaj postanowiłam zmiksować Mu je na deser dodając jeszcze inne owoce. Dodałam takie, jakie akurat miałam. Zestaw mógłby być zupełnie inny, ale ten bardzo przypadł do gustu - dzielę się zatem przepisem:)

Składniki:
 • garść jagód
 • 10 malin
 • pół banana 
Przygotowanie:
Owoce dokładnie umyć, jagody należy myć pod strumieniem ciepłej wody, w przypadku banana jedynie skórę.
Połączyć w miseczce za pomocą blendera lub ugnieść widelcem. 
W następnej kolejności po podaniu dziecku bez śliniaka zastanawiać się czy jagody da się sprać z ubranka:)Pozwolę sobie zacytować informacje na temat jagód jakie udało mi się odnaleźć w Internecie: 
"W 100 gramach jagód znajduje się ok. 40 kalorii, nasz organizm dostaje w prezencie także naturalne związki mineralne takie, jak: soda, wapń, żelazo, miedź, fosfor i siarka. Z kolei nasze komórki będą bogatsze o witaminy A, B1, B2, C i PP.(...)  
Jagoda jest polecana także w przypadkach problemów z zaparciami, owoce w formie nieprzetworzonej i w postaci dżemu działają łagodnie przeczyszczająco.
Z kolei suszone jagody, w postaci herbat oraz skoków, wywołują skutek zupełnie przeciwny, bywa nawet, że leczą biegunki.
Sok z jagód uszczelnia i zabezpiecza tkanki przed wchłanianiem się toksyn, uspokaja trzewia, zwalnia ruch robaczkowy jelit, zobojętnia szkodliwe produkty rozkładu pokarmu, jest nie do zastąpienia, jeżeli chodzi o pomoc przy zatruciach pokarmowych.
Jagoda także poprawia krążenie krwi, uznawana jest nawet za naturalną viagrę, a także oczyszcza organizm z nadmiaru cholesterolu i chroni przed pylicą."   

 Reasumując: samo zdrowie!

Pozdrawiamy niedzielnie - mama Asia z (już przebranym) synusiem Szymusiem:)

5 komentarzy:

 1. hahahahaha...cudnie wygląda;)brudne dziecko to szczęśliwe dziecko;)
  A moja acórcia choć ma 2,5 roczku dopiero dziś własnie skosztowała poraz pierwszy jagód...wcześniej jej coś nie smakowały...
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Wiki jagody wkłada do buzi...przegryza i wypluwa....może takie zmiksowane z czymś by jej podpasowały:) Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też dzisiaj jagodowo :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Apeluje o więcej przepisów dla naszych pociech, mój smyk dziś kończy pół roczku dlatego tak bardzo mnie ten temat interesuje. Dopinguję Was bardzo i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń