12.07.2013

Podudzia z kurczaka z grilla

Ostatnio zabraliśmy na działkę moją przyjaciółkę Martę, która przywiozła ze sobą przepyszny przepis na podudzia/bioderka kurczaka z grilla. Absolutnie przepyszny! Wszyscy konsumenci dania byli wprost zachwyceni. A najbardziej smakowało Krzyśkowi: ) Zachwycony dokonaniami kulinarnymi stwierdził, że będziemy Martę wozić ze sobą kiedy tylko się da na działkę:)
Oby Marcie się chciało:)
W jednym z popularniejszych dyskontów pojawiły się ostatnio podudzia wyluzowane - czyli wyjęte zostały z mięsa kości nie naruszając jego struktury ani formy. To sztuka bardzo zaawansowanej gospodyni, my na razie jeszcze nie pojęłyśmy tej techniki dlatego kupujemy takie:)
Przepis wspaniale współgra z podudziami bez kości, ale śmiało można je także robić ze standardowymi podudziami czy nawet ćwiartkami kurczaka.

Składniki:
  • 10 szt. Podudzi/bioderek kurczaka (najlepiej bez kości - wyluzowane)
  • 1 cytryna
  • 2-3 ząbki czosnku
  • 1 łyżka suszonego tymianku
  • 5 łyżek oliwy z oliwek
  • sól, pieprz
Cytrynę myjemy, sparzamy i następnie ocieramy skórkę i wyciskamy sok.
Czosnek obieramy i przeciskamy przez wyciskarkę do czosnku.
Do miseczki wlewamy oliwę, sól, pieprz, tymianek, skórkę z cytryny, sok z cytryny i czosnek. Mieszamy wszystko do uzyskania jednolitej marynaty.
Kurczaka myjemy i osuszamy.

Kurczaka obtaczamy w marynacie i wkładamy do dużego naczynia.
Odstawiamy na min. 1 godzinę, tak by mięso przeszło marynatą.
Pieczemy na mocno rozgrzanym grillu na średnim poziomie ok. 15 minut. obracając mięso tylko raz, mniej więcej w połowie czasu pieczenia.
Smacznego!
Marta i Bogna

3 komentarze: